Parimaks toiduaineks ja piimatooteks kuulutati Saaremaa Piimatööstuse juust Old Saare

Eesti parima toiduaine 2017 konkursi võidutooteks osutus Saaremaa Piimatööstuse Old Saare juust. Ühtlasi valiti Old Saare ka aasta parimaks piimatooteks.

Eesti toiduainetööstuse XI aastakonverentsil andis tunnustuse, parima toiduaine kuldmärgi üle president Kersti Kaljulaid.

Konkurssi korraldanud toiduliidu juhi Sirje Potisepa sõnul pakub üle kaheksa kuu küpsenud Gouda-tüüpi Old Saare juust populaarsetele välismaistele Itaalia-tüüpi ja hallitusjuustudele väärikat konkurentsi.

“Tegu on maitsva lisandiga puuviljavaagnale ja ideaalse suupistega veini kõrvale. Hindamiskomisjoni liikmed tõstsid esile Old Saare juustu harukordselt viimistletud maitsepaletti ja mugavat uuenduslikku pakendit ning toode pälvis kiiduavaldusi nii piimatoodete kategoorias kui ka kuldmärkide hindamisel,” kinnitas Potisepp.

Lisaks konkursi peavõidule pälvis Old Saare juust ka parima piimatoote tiitli ning ka Kaupmeeste Lemmiku, Meedia Lemmiku ja Loomeinimeste Lemmiku tiitli.

Saaremaa Piimatööstuse juhatuse esimees Ülo Kivine tõdes, et taoline tiitel rõõmustab neid väga. “See on alati tähtis uudis toiduainetootjatele, kui saadakse hõbemärk oma valdkonnas,“ kinnitas Kivine.“See tähendab ju, et tegemist on parima piimatootega.“

Toiduliidu tegevjuhi Sirje Potisepa sõnul oli piimatoodete puhul näha seda, et toodete valik on muutunud väga mitmekesiseks. Tema sõnul on piimatoodete puhul väga oluline naturaalsus ja paljud tootjad on viinud selle veelgi kaugemale, pakkudes tarbijale n-ö clean label tooteid, milles koostisosade hulk on viidud absoluutse miinimumini.

Allikas: Saarte Hääl